Nedokážete sa sústrediť na písanie bakalárky? S koncentráciou vám pomôžu tieto potraviny

sustredenie sa na pisanie zaverecnej praci

Písanie bakalárskej práce je beh na dlhé trate. Počiatočný zápal a odhodlanie pracovať efektívne môže neskôr vystriedať prepracovanosť či naopak stagnácia, demotivácia a problém s koncentráciou. Ťažkosti so sústredením vám okrem iného môžu pomôcť vyriešiť aj nasledujúce potraviny. 

Aby bolo písanie prác efektívne, je potrebné dodržiavať pravidelný spánkový režim, dopriať si dostatok odpočinku počas dňa, vypracovať si to do list s pracovnými úlohami a zdravo sa stravovať. 

Fajčenie, pitie alkoholu, ponocovanie a nepravidelné stravovanie majú negatívny dopad na celkový psychický stav. Niektoré potraviny majú priaznivé účinky na mozog a nervový systém. Telo je chrám, tak mu doprajte toto:

Čučoriedky

Čo tak začať nový deň osviežujúcim smoothie? Pridajte doň väčšiu hrsť čučoriedok, ktoré patria medzi top superpotraviny. Sú plné antioxidantov, chránia telo pred voľnými radikálmi. Niektoré štúdie ukázali, že pravidelná konzumácia čučoriedok má za následok zvýšenie mozgovej aktivity, zlepšenie prietoku krvi a dokonca pamäte. 

Zelený čaj

Odporcovia kávy zvyknú na doplnenie energie siahnuť po šálke zeleného čaju. Okrem kofeínu obsahuje teanín, ktorý napomáha ostať bdelý a sústredený. Teanín má uvoľňujúce účinky, ktoré vám pomôžu ľahšie prekonať stres z časovej tiesne. Na druhej strane vás neuspí, vaša myseľ ostane jasná a čistá.

Listová zelenina

Či už siahnete po hlávkovom šaláte, špenáte, rukole alebo cviklových lístkoch, je len na vás. Osviežujúci šalát s grilovaným syrom alebo kuracím mäsom vás zaručene preberie z obedňajšieho útlmu. Zelená listová zelenina podporuje pamäť, mozgovú aktivitu a koncentráciu. 

Horká čokoláda

Vďaka obsahu kofeínu je aj horká čokoláda skvelým pomocníkom na zlepšenie sústredenia. Ako už vieme, kofeín je zložka známa svojimi povzbudzujúcimi účinkami. Aj keď je horká čokoláda výbornou potravinou na zlepšenie koncentrácie a pamäte, konzumujte ju len s mierou. 

Paradajky

Okrem pomodoro metódy, ktorá zlepšuje produktivitu, si môžete v prípade problému s koncentráciou dopriať aj čerstvé paradajky. Možno ste to nevedeli, no ide o jednu z najprospešnejších potravín, pokiaľ ide o zdravie mozgu. Nezabudnite, že najvýživnejšia je práve koža paradajok. 

Záver 

Bakalárske práce sú po maturite pre každého vysokoškoláka druhou skúškou dospelosti. Preto sa na ne treba dostatočne pripraviť. Nielen po vedomostnej, ale aj zdravotnej a psychickej stránke. 

Vyvážený jedálniček je kľúčom k produktivite a optimálnej hladine energie. A ak vám ani to nepomáha a neviete sa zorganizovať, náš tím vám pomôže s tým, ako písať bakalársku prácu. Ozvite sa nám!