S čím všetkým vám môže pomôcť firma pri príprave podkladov na záverečnú prácu?

Termín odovzdania záverečnej práce sa blíži a vám by sa zišiel ďalší pár rúk na písanie a minimálne dva páry očí na čítanie aj kontrolu. Nehovoriac o možnosti pričarovať si Arabeliným zázračným prsteňom pár týždňov času navyše. Čarovať sa zrejme nenaučíte, ale na prácu byť sami nemusíte.

Pomoc s podkladmi

Dnes je na trhu niekoľko spoločností, ktoré vám s prípravou záverečnej práce radi pomôžu. Treba poznať len tie správne, ktoré sú skutočne zamerané na pomoc. To spoznáte napríklad aj podľa toho, že od vás nikto nebude vyžadovať zálohové platby dopredu. Ideálne je dohodnúť si rozsah spolupráce a následne si nechať vypracovať podklady, alebo vyskúšať aj ďalšie možnosti.

Konzultácie k práci

Dobré podklady k práci sa nedajú vypracovať bez pravidelnej konzultácie. Preto ak hľadáte kvalitného pomocníka pre svoju záverečnú prácu, tak je vhodné si dopredu overiť, či s vami bude priebeh práce aj konzultovať. Napríklad aj v čase, ak váš školiteľ k záverečnej práci nemá čas. Takéto konzultácie je možné absolvovať aj s fundovaným človekom, ktorý sa vám postará o podklady a prípadne vám pomôže, ako sa pohnúť s prácou ďalej.

Príprava zdrojov

Ak sa neviete presne zorientovať, čo je pre vašu prácu vhodné, ale chcete ju písať sami, môžete si nechať vypracovať povedzme rešerš zdrojovej literatúry, alebo prípadne aj rovno spoznámkovanie, či využitie citácií z niektorých diel. Vie to byť veľkou pomocou. Najmä v prípade, ak musíte siahnuť po zahraničnej literatúre a jazyku nerozumiete tak dobre, aby ste mohli s knihou pracovať na dostatočnej úrovni. Veľmi dobrá a žiadaná pomoc.

Príprava na obhajobu

Bežný referát nebude potrebné nikde obhajovať, ale v prípade bakalárskej, diplomovej alebo rigoróznej práce by mala byť príprava na obhajobu nutnosťou pri vypracovaní podkladov k práci. Pretože nie je nič horšie, ako prísť pred skúšobnú komisiu nepripravený. V takom prípade môže celá obhajoba skončiť vo váš neprospech.

Zapracovanie otázok

Máte záverečnú prácu napísanú, no dostali ste od školiteľa pripomienky. Neviete si s nimi poradiť? Nevadí. Zapracovanie pripomienok by malo byť pri každej príprave podkladov automatickou záležitosťou. Dokonca aj v prípade, že ste si celú prácu napísali sami, no na zapracovanie pripomienok už nemáte priestor a čas, je vhodné nebáť sa požiadať o pomoc.

Finálna kontrola práce

Formálna, jazyková aj odborná. Autor práce zvykne často prehliadnuť ako formálne nedostatky, tak aj gramatické alebo štylistické pochybenia. Aj v takomto prípade môžete požiadať o nezávislú pomoc. Vašu záverečnú prácu tak odovzdáte v špičkovej kvalite, včas, bez stresu a dokonca aj kúziel, či Arabelinho prsteňa.